Mobilā lietotne “Mednis” ir ar Meža valsts reģistru (MVR) savietojamu datu ievākšanas rīks medību informācijas apritei, kā arī dzīvnieku, to klātbūtnes pierādījumu un postījumu reģistrēšanai. Lietotne paredzēta tam, lai nodrošinātu operatīvu medību informācijas apriti ar Valsts meža dienestu (VMD) un veicinātu mežsaimniecības resursu izmantošanu, saglabāšanu un regulēšanu optimālā līmenī, vienlaicīgi mazinot postījumu un zaudējumu riskus mežsaimniecības un lauksaimniecības nozarēs.

Lietotnē iespējams:

  • reģistrēt dzīvnieku ievainošanas un nomedīšanas faktu;
  • ziņot par tieši novērotiem dzīvniekiem un to klātbūtnes pazīmēm, dzīvnieku nodarītajiem postījumiem  lauksaimniecībā izmantojamās zemēs, mežā un infrastruktūrai;
  • ziņot par satiksmes negadījumos notriektiem meža dzīvniekiem.

Lietotnes “Mednis” izveides projektu īstenojusi biedrība “Zemnieku saeima”, AS “Latvijas valsts meži”, Latvijas Meža īpašnieku biedrība, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”, Latvijas Mednieku savienība un Latvijas Mednieku asociācija.

Lietotne bez maksas pieejama gan Android, gan Apple iOS ierīcēm un lejupielādējama aplikāciju veikalos Google Play Store un App Store.

Gadījumā, ja rodas sarežģījumi vai jautājumi par lietotni “Mednis”, ar VMD iespējams sazināties, izmantojot e-pastu atbalsts@vmd.gov.lv.  

Sākoties 2024./2025. gada medību sezoni lietotnē “Mednis” jāreģistrē visi nomedītie dzīvnieki.