Zemkopības ministrs: datu efektīva izmantošana ļaus ilgtspējīgi pārvaldītu mums pieejamos zemes resursus

Piektdien, 28. janvārī, Berlīnes Lauksaimniecības ministru 14. konferences noslēgumā zemkopības ministrs Kaspars Gerhards un vēl vairāk nekā 60 ministri no dažādām pasaules valstīm parakstīja kopīgu paziņojumu “Ilgtspējīga zemes izmantošana – pārtikas nodrošinājums sākas ar augsni”.

 

Ministru paziņojumā uzsvērts, ka veselīga augsne ir ļoti nozīmīga pārtikas ražošanā. Tāpēc augsne ir jāapsaimnieko tā, lai mazinātu klimata pārmaiņas un saglabātu bioloģisko daudzveidību. Ilgtspējīgai zemes izmantošanai un augsnes apsaimniekošanai ir izšķiroša nozīme, lai lauksaimniecība sniegtu ieguldījumu Apvienoto Nāciju Organizācijas  Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai.

 

Ministrs K.Gerhards: “Mums ir jāizmanto dati un digitālie risinājumi, lai ilgtspējīgi pārvaldītu mums pieejamos resursus. Latvijā pašlaik tiek aktualizēti nacionālie augsnes dati klimata pārmaiņu politikas īstenošanai, uzlabojot uzticamas un valstij specifiskas augsnes informācijas pieejamību un izstrādājot augsnes oglekļa monitoringa sistēmu lauksaimniecības zemei. Šie dati palīdzēs ieviest elastīgu lauksaimniecības un cita veida augsnes izmantošanas praksi, lai palielinātu lauksaimnieciskās ražošanas produktivitāti, nodrošinātu ilgtspējīgu zemes resursu izmantošanu un palīdzētu uzturēt ekosistēmas”.

 

Berlīnes Lauksaimniecības ministru 14. konferencē (notika attālināti) norisinājās Globālā pārtikas un lauksaimniecības foruma (GFFA) laikā. Pasākuma laikā vairāk nekā 60 ministri no dažādām pasaules valstīm, kā arī lauksaimniecības un pārtikas ražošanas eksperti diskutēja par zemes ilgtspējīgu izmantošanu.
____________________________________
Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070; mob.: 26534104;
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

  • Publicēts:
    28.01.2022