Zināmi mednieku eksāmenu norises datumi 2022. gada pirmajam pusgadam

Valsts meža dienests publicējis grafiku mednieku un medību vadītāju eksāmeniem 2022. gada pirmajam pusgadam. Tas pieejams Valsts meža dienesta tīmekļvietnē un informācijas sistēmā “Meža valsts reģistrs”.

 

Ar mednieku un medību vadītāju eksāmenu grafiku 2022. gada pirmajam pusgadam var iepazīties Valsts meža dienesta (VMD) tīmekļvietnes sadaļas “Medības” apakšsadaļā “Mednieku eksaminācija” pie saistītajiem dokumentiem, izvēloties failu “Mednieku eksāmenu grafiks”. Eksāmenu grafiks pieejams arī Meža valsts reģistrā. VMD lūdz ņemt vērā, ka eksāmenu norises grafikā var tikt veiktas izmaiņas.

 

Iepriekš mednieku kandidātiem piesakoties eksāmenam, VMD bija jāiesniedz izziņa par apmācību beigšanu. Šobrīd šo informāciju VMD pa tiešo Meža valsts reģistrā nodod apmācību iestādes. Līdz ar to mednieku kandidātiem, kuriem iepriekš izziņa par apmācību pabeigšanu izsniegta papīra formātā vai elektroniska dokumenta formātā, jāvēršas VMD ar iesniegumu un izziņas par apmācību kopiju, lai tiktu reģistrēta informācija par apmācību pabeigšanu. Šo iesniegumu var iesniegt jebkurā virsmežniecībā, parakstītu papīra formātā vai ar elektronisko parakstu. Pirms eksāmena kārtošanas, būs jāuzrāda izziņas par apmācību beigšanu oriģināls.

 

Pēc informācijas reģistrēšanas, kandidātam ir iespēja eksāmenam pieteikties tiešsaistē Meža valsts reģistrā. Izziņas par apmācību, kas personām izsniegtas par mednieku apmācības kursa noklausīšanos, VMD iespējams iesniegt līdz šī gada 31. decembrim.

 

Mednieka un medību vadītāja kandidāta teorētisko zināšanu pārbaudījums notiek elektroniskā veidā Meža valsts reģistrā, arī pieteikšanās eksāmenam notiek šajā pašā informācijas sistēmā.

 

Kad topošais mednieks būs sekmīgi noklausījies mednieku apmācības kursu jebkurā pēc paša ieskatiem izvēlētā apmācību iestādē, iestāde informāciju par mednieka kandidātu reģistrēs Meža valsts reģistrā. Lai iestāde varētu reģistrēt informāciju par kandidātu, kandidātam vispirms būs nepieciešams pieslēgties Meža valsts reģistram, autentificējoties ar portāla Latvija.lv vienotās pieteikšanās moduli, un apliecināt savu piekrišanu personas datu apstrādei. Pēc tam kandidātam Meža valsts reģistrā būs iespēja pieteikties VMD organizētajam teorijas eksāmenam un praktiskās šaušanas pārbaudījumam. Piesakoties eksāmenam, persona varēs pieteikt arī mednieka apliecības izgatavošanu, lai pēc sekmīgi nokārtotiem eksāmeniem to varētu saņemt pēc iespējas ātrāk.

 

VMD astoņās struktūrvienībās ir uzstādījis datorus teorijas eksāmenu kārtošanai.

Cesvainē - Dārzu iela 4, Cesvaine, Madonas nov., LV-4871

Daugavpilī - Kr. Valdemāra iela 7, Daugavpils, LV-5401

Gulbenē - Pamatu iela 14, Gulbene, LV-4401

Inčukalnā - Miera iela 2, Inčukalns, Inčukalna pag., Siguldas nov., LV-2141

Jelgavā - Tērvetes iela 91D, Jelgava, LV - 3008

Jēkabpilī - Mežrūpnieku iela 2a, Jēkabpils, LV-5201

Valmierā - Rīgas iela 40, Valmiera, LV-4201

Ventspilī – “Atpūtnieki”, Skaras, Tārgales pag., Ventspils nov., LV-3621

 

Eksaminējamo grupas tiek komplektētas, ievērojot visus piesardzības pasākumus, kas noteikti saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanu. VMD klientus apkalpo “zaļajā režīmā” – kandidātiem ir jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, tas jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu (pasi vai eID).

 • Publicēts:
  14.01.2022

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Kā saņemt sezonas karti?
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • Administratīvo sodu pārbaude un nomaksa
 • KNAB
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā