Par atrastajām beigtajām meža cūkām var informēt, zvanot Pārtikas un veterinārajam dienestam

Lai  samazinātu Āfrikas cūku mēra izplatību  dabā, Pārtikas un veterinārais dienests aicina ikvienu, kurš ogojot, sēņojot, medījot, strādājot, sportojot vai vienkārši staigājot, atrod beigtu meža cūku, ziņot par to Pārtikas un veterinārā dienestu.

 

Informēt Pārtikas un veterināro dienestu par atrastajām beigtajām meža cūkām var zvanot uz tālruni 29394696. Atradējiem uz šo numuru tālākai saziņai nepieciešams paziņot savu kontaktinformāciju, kā arī izmantojot WhatsApp aplikāciju pievienot fotogrāfijas un nosūtīt GPS koordinātes.

 

Pārtikas un veterinārais dienests lūdz šo tālruņa numuru neizmantot citiem mērķiem!

Persona, kuras sniegtā informācija ar precīzi uzrādītu beigtās meža cūkas atrašanās vietu, apstiprināsies, saņems samaksu 23 eiro un 10 centi (jeb 30 eiro pirms iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas). Samaksa tiks veikta ar pārskaitījumu nākamā mēneša laikā. Šīs izmaksas tiks segtas no Āfrikas cūku mēra apkarošanas programmas, kuru līdzfinansē Eiropas Komisija

 

Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori no meža cūkas līķa paņems paraugu laboratoriskai izmeklēšanai uz Āfrikas cūku mēri un, sadarbībā ar pašvaldību, organizēs meža cūkas līķa savākšanu un iznīcināšanu.

 

Āfrikas cūku mēra vīruss nav bīstams cilvēkiem, bet, lai novērstu slimības izplatīšanos, ir jāievēro piesardzības pasākumi – neaiztikt atrastos meža cūku līķus, kā arī, atgriežoties mājās, nomazgāt apavus. 

  

Viens no efektīviem pasākumiem, kā atveseļot meža cūku populāciju, ir aktīva līķu meklēšana un iznīcināšana. Papildus tam medniekiem ir jāturpina aktīvi medīt meža cūkas, lai nepieļautu populācijas pieaugumu.

 

Šogad Āfrikas cūku mēris meža cūkām lielākoties konstatēts Kurzemes pusē, taču to joprojām konstatē arī citos Latvijas reģionos. 2020. gadā, līdz 24. jūlijam Āfrikas cūku mēris konstatēts 191 meža cūkai.

Informācija par Pārtikas un veterinārā dienesta teritoriālo struktūrvienību uzraudzības teritorijām un kontakti ir pieejami PVD mājaslapā www.pvd.gov.lv.

 

Selva Šulce, tālrunis  67210366, Valsts meža dienesta Preses sekretāre

Informāciju sagatavoja: Anna Joffe, tālrunis 67027506,  Pārtikas un veterinārā dienesta Sabiedrisko attiecību daļas speciāliste

Sākotnēji publicēts 29.07.2020

 • Publicēts:
  29.07.2020

Darba plāns

 • VMD ĢIS
 • Uzticības tālrunis
 • Covid19
 • KNAB
 • Mizgrauzis
 • PVD mežacūkas
 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • valsts ir internetā