Joprojām turpinās meža ugunsgrēka ierobežošana Valdgales pagastā

Valdgales pagastā  jau otro dienu jeb vairāk kā 30 stundas turpinās visi iespējamie darbi, lai maksimāli ierobežotu un pēc iespējas ātrāk apdzēstu purva un meža ugunsgrēku, lai gan ugunsgrēka izplatība vairākās vietās ir daļēji ierobežota joprojām ir vietas, kur liesmas virzās uz priekšu.

 

Plašais ugunsgrēks izcēlās otrdienas pēcpusdienā Talsu novada Valdgales pagastā kūdras izstrādes purvā. Ugunsgrēks ir aptvēris vairāk kā 100 hektāru lielu platību, kur deg kūdras purvs un arī blakus esošais mežs.

 

Pagaidām draudi saistībā ar kūdras un meža ugunsgrēku nepastiprinās, tā informēja Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis, kurš bija notikuma vietā. Trešdien bija liels vējš, kas ievērojami apgrūtināja ugunsgrēka dzēšanas darbus, kas radīja stipru sadūmojum, kā rezultātā tika evakuēti Stiklu ciemata iedzīvotāji. līdz ar to vēl nav izdevies ugunsgrēku ierobežot. Patlaban tiek darīts viss, lai ugunsgrēku kontrolētu un noturētu esošajās robežās, un, lai apturēt uguns virzīšanos uz priekšu.  Palīdzēt dzēst ugunsgrēku ir iesaistījušies arī zemessargi, kuri dzēš liesmas  pie kūdras purva esošajā mežā.

 

Šodien ugunsgrēka dzēšanā no gaisa Talsu novada Valdgales pagastā ir iesaistīti viens Nacionālo bruņoto spēku helikopters un arī Lietuvas gaisa spēku helikopters.

 

Trešdienas novakarē, kad joprojām nebija izdevies apturēt uguni, Valsts meža dienests kopā ar Latvijas valsts mežiem pieņēma lēmumu uzsākt  arī citus meža ugunsgrēka ierobežošanas pasākumus, tika izzāģēta aizsargjosla, tas nozīmē, ka vienā, apmēram piecdesmit metrus platā, joslā izzāģēja kokus, lai uguns, ja to nepaspētu ierobežot, netiktu tālāk lielajos meža masīvos.

 

Pagaidām nav iespējams prognozēt, kad dzēšanas darbi šajā vietā beigsies un meža ugunsgrēkā cietusī platība, būs zināma pēc tam, kad ugunsgrēks tiks ierobežots.

 

Bet tas nav vienīgais lielais meža ugunsgrēks Kurzemē. Gan ne tik liels, bet Kuldīgas novadā Rendas pagastā trešdien tika ierobežots meža ugunsgrēks gandrīz trīsdesmit hektāru platībā un šodien turpinās ugunsgrēka likvidācijas darbi. Arī šajā reizē lielā ugunsgrēka platība ir pateicoties vējam, kas vakar neļāva ierobežot uguns virzīšanos uz priekšu. Ir pamatotas aizdomas, ka ugunsnelaime aizsākusies kādā no atpūtas vietām.


 

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta Preses sekretāre

Sīkāka informācija: Zigmunds Jaunķiķis, tālr. 67221092, Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

 

Sākotnēji publicēts 19.07.2018.

  • Publicēts:
    19.07.2018

Darba plāns

  • Uzticības tālrunis
  • Covid19
  • KNAB
  • Mizgrauzis
  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • valsts ir internetā
  • Lauksaimniecības skaitīšana 2020