Ierobežots ugunsgrēks Salas novadā, bet turpinās ierobežošana Ramatas pagastā

Ceturtdienas, 2. augusta,  vēlā vakarā ir izdevies ierobežot ugunsgrēku Salas novada Gargrodes purvā, kas izcēlās 1. augustā. Pa nakti ugunsgrēka vieta tika uzraudzīta, bet no rīta atsākās dzēšanas un ugunsgrēka likvidācijas darbi. Kopējā uguns skartā platība ir 35,1 hektārs. Arī šeit ir grūti pieejama vieta, kas apgrūtina uguns dzēšanas darbus, jo nav iespējams iebraukt ar transportu, līdz ar to jāvelk ļoti garas ūdens šļūteņu līnijas, lai vispār varētu dzēst. Bez valsts meža dienests un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem, ugunsgrēka likvidācijā palīdz arī Zemessardze, kuras speciālā tehnika – visurgājēji, ir īpaši noderīgi šādos apstākļos. Ugunsgrēka teritorijā ir izveidojušies bīstami apstākļi, jo sāk krist koki, kam nodegušas saknes.

 

Savukārt Mazsalacas novada Ramatas pagasta Saklaura (Oļļas) purvā aizvien nav  izdevies ierobežot ugunsgrēku, tomēr, vērtējot situāciju uz vietas, ir pamats domāt, ka drīzumā uguns varētu tikt ierobežota, ja vien vējš  nepamaina virzienu un tad situācija atkal varētu kļūt mazāk prognozējama. Nakts laikā ugunsgrēka teritorija tika uzraudzīta un līdz ar gaismiņu atsākās dzēšanas un ierobežošanas darbi. Šodien bija pavisam neliels lietus, bet arī tas , kaut nedaudz, tomēr palīdz uguns slāpēšanā. Dzēšanas darbu organizāciju ļoti apgrūtina ne tikai sliktie piekļuves apstākļi, bet arī ļoti sliktie sakari, jo vienkārši telefoniem nav zona. Patlaban Saklaura purva ugunsgrēka ierobežošanas darbos iesaistīti ievērojami resursi no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī Valsts meža dienesta darbinieki, Zemessardze, Pašvaldības policija, igauņu speciālisti ar savām speciālajām tehnikas vienībām, kā arī vietējie zemnieki, palīdzot pievest ūdeni. Ir paredzēts, ja laika apstākļi ļaus, dzēšanā no augšas piesaistīt arī helikopterus. Šī ugunsgrēka platība ir sasniegusi aptuveni 220 hektāru.

 

Tikmēr Valdgales pagasta ugunsgrēka teritorijā  regulāri tiek apsekotas gruzdošās vietas un rūpīgi tiek uzraudzīts perimetrs. Pēc patreizējām aplēsēm, šajā ugunsgrēkā kopējā izdegusī meža zemes platība ir 1355 hektāri.

 

Bez šiem pieminētajiem lielajiem meža ugunsgrēkiem, pavisam Valsts meža dienests šogad atklājis un dzēsis 702 meža ugunsgrēkus ar kopējo uguns skarto platību 1046 hektāri, tajā skaitā 770 hektāri Ādažu poligons.

 

Tā vakar, 2. augustā, Valsts meža dienests nodzēsis sešus meža ugunsgrēkus – vienu Ziemeļvidzemē, vienu Sēlijā, vienu Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā, divus Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā un vienu Dienvidkurzemes virsmežniecības teritorijā. Šo sešu meža ugunsgrēku kopējā uguns skartā platība ir 3,3 hektāri.

 

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta Preses sekretāre

Sīkāka informācija: Zigmunds Jaunķiķis, tālr. 67221092, Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

 

Sākotnēji publicēts 03.08.2018

  • Publicēts:
    03.08.2018

Darba plāns

  • Uzticības tālrunis
  • KNAB
  • Mizgrauzis
  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • valsts ir internetā
  • Lauksaimniecības skaitīšana 2020