Uzsākta iniciatīva “Konsultē vispirms”

Pagājušajā nedēļā Ministru kabinetā tika parakstīts sadarbības memorands par “Konsultē vispirms” principa ieviešanu uzraugošo iestāžu darbā, tas varētu būt apliecinājums apņēmībai mainīt pieeju, kādā kontrolējošās iestādes sadarbojas ar uzņēmējiem.

 

Arī Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš, kopā ar citu uzraugošo valsts pārvaldes iestāžu vadītājiem svinīgos apstākļos parakstīja šo sadarbības memorandu par “Konsultē vispirms” principa ieviešanu.

 

““Konsultē vispirms” mērķis ir uzlabot sadarbību starp uzraugošajām iestādēm un  tās klientiem, lai veicinātu valstī esošo prasību izpildi un saprotamus  “spēles noteikumus”. Pašreizējā situācijā vairs nav iespējams runāt par modernu valsts pārvaldi, ja tā nesniedz saprotamus skaidrojumus un konsultācijas saviem klientiem. Varu piebilst, ka Valsts meža dienests savā darbā jau īsteno principu par konsultācijām un informē meža īpašniekus par attiecīgo normatīvo aktu prasībām.” – tā sadarbības memoranda parakstīšanu komentē Valsts meža dienesta ģenerāldirektors.


Ekonomikas ministrija aicina valsts pārvaldes iestādes “Vadlīnijas par “Konsultē vispirms” principa piemērošanu valsts iestāžu darbā”  izmantot  kā instrumentu uzraudzības kultūras maiņai, pielāgojot sniegtos ieteikumus savam kompetenču lokam un darbības specifikai.

 

Valsts meža dienests ir viena no 22 uzraugošajām valsts pārvaldes iestādēm, kas brīvprātīgi pievienojas Valsts Kancelejas iniciatīvai, tādējādi apliecinot savu apņemšanos attīstīt kvalitatīvākas un efektīvākas sadarbības stilu ar klientiem.
Sadarbības memorandu par pievienošanos “Konsultē vispirms” principa ieviešanai 15. jūnijā parakstīja Ministru prezidents M. Kučinskis, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs A. Ašeradens, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Tirgotāju asociācijas un Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas pārstāvji, kā arī uzraugošo iestāžu vadītāji, tostarp, Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts ieņēmuma dienesta, Konkurences padomes, Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Būvniecības valsts kontroles biroja, Pārtikas un veterinārā dienesta, Valsts darba inspekcijas, Datu valsts inspekcija, Uzņēmumu reģistrs, Valsts meža dienesta, Valsts valodas centra, Valsts vides dienesta u.c. vadītāji.

 

 Valsts meža dienestā klientu apkalpošana tiek organizēta virsmežniecību mežniecībās, pavisam divdesmit deviņās. Valsts meža dienesta klientam ir iespēja iesniegt iesniegumus un saņemt pakalpojumu vai informāciju jebkurā mežniecībā visā Latvijas teritorijā, neatkarīgi no īpašuma atrašanās vietas. Mežniecības atrodas – Aizkrauklē, Alūksnē, Babītē, Bauskā, Balvos, Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Grobiņā, Gulbenē, Inčukalnā, Jelgavā, Jēkabpilī, Krāslavā, Kuldīgā, Limbažos, Ludzā, Madonā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Rīgā, Saldū, Smiltenē, Talsos, Tukumā, Ventspilī, Valkā, Valmierā. Valsts meža dienesta darbinieki informē un konsultē meža īpašniekus par attiecīgo normatīvo aktu prasībām un nu jau ikdienas darba neatņemama sastāvdaļa ir rūpēties, lai meža apsaimniekotāji zinātu, izprastu un ievērotu meža apsaimniekošanu regulējošo normatīvo dokumentu prasības un labas mežsaimniecības principus.

 

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta Preses sekretāre

 

Valsts meža dienesta ģenerāldirektors pēc memoranda parakstīšanas

“Konsultē vispirms”  parakstītais apliecinājums

Iestāžu vadītājiem pēc memoranda parakstīšanas

Sākotnēji publicēts 19.06.2017

  • Publicēts:
    19.06.2017

Darba plāns

  • Uzticības tālrunis
  • KNAB
  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • valsts ir internetā