Meža ugunsgrēks Ādažu poligonā likvidēts

Valsts meža dienests informē, ka meža ugunsgrēks Ādažu poligonā tika likvidēts ceturtdien vakarpusē pēc tā intensīvas dzēšanas visas dienas garumā. 14.06.2018. ap pulksten 19.30 Valsts meža dienests nodeva meža ugunsgrēka vietas uzraudzību  Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.  Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā ir noteikts, ka meža īpašnieks (valdītājs) pēc meža ugunsgrēka likvidācijas veic meža ugunsgrēka vietas uzraudzību.

 

Kopējā meža ugunsgrēkā izdegusī platība ir 770 hektāri. Nākamnedēļ būs zināms cik hektāru platībā no kopējās uzmērītās ugunsgrēka platības  dedzis pieaudzis mežs un cik hektāru platībā - jaunaudzes. Aprēķini par ugunsgrēka radītajiem zaudējumiem dabas resursiem tiks veikti  vēlāk, jo jaunaudzēm nodarītos zaudējumus var noteikt diezgan drīz, taču zaudējumus attiecībā uz pieaugušu mežu ne uzreiz var noteikt. Ne vienmēr lielie koki aiziet bojā uzreiz, tas var notikt arī divu līdz trīs mēnešu laikā pēc ugunsgrēka. Ir jāpaiet kādam laikam un jāvēro koki un jāizvērtē, vai tie atkopsies pēc ugunsgrēka vai nē.

 

Meža ugunsgrēks vairāk kā 700 hektāru platībā tika dzēsts piecas dienas, sadarbojoties Valsts meža dienestam, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), Zemessardzei, un ik pa laikam piedaloties Inčukalna brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem un ļoti liels atbalsts bija NBS Gaisa spēku helikopters, kas arī piedalījās ugunsgrēka dzēšanas darbos.


Ugunsgrēka izcelšanās iemesls joprojām nav zināms.

 

Nacionālo bruņoto spēku Ādažu poligons ir izvietots Ādažu un Sējas novadu administratīvajās teritorijās, poligona platība aizņem vairāk nekā 13 000 hektāru un ir viens no lielākajiem Baltijas valstīs.

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta Preses sekretāre

Sīkāka informācija: Zigmunds Jaunķiķis, tālr. 67221092, Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

 

Sākotnēji publicēts 15.06.2018.

  • Publicēts:
    15.06.2018

Darba plāns

  • Uzticības tālrunis
  • KNAB
  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • valsts ir internetā