Medību trofeju izstāde Gulbenē

Februārī trīs nedēļas Gulbenē virsmežniecības telpās skatāma pēdējo gadu lielākā un interesantākā medību trofeju izstāde Latvijas ziemeļaustrumos. Iepriekšējā šāda veida izstāde bija pirms trīs gadiem Lejasciemā.

 

Medību trofeju Izstāde tika atklāta 6. februārī Gulbenē, Pamatu ielā 14 un tā būs skatāma līdz 24. februārim.

 

Izstādē piedalīties tika aicināti mednieki, kuri medību trofejas guvuši pēdējo gadu laikā. Atsaucās vairāk kā simts mednieki un atveda savas medību trofejas. Lielākā daļa trofeju ir no Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijas un tuvākajiem novadiem, taču ir mednieki, kuri trofejas ieguvuši arī tālākos Latvijas novados. Izstādes eksponāti ir staltbriežu, aļņu un stirnu buku trofejas, kā arī dažādu meža dzīvnieku un putnu izbāzeņi, ādas un galvaskausi. Medību trofeju  izstādēs no Latvijā medījamiem dzīvniekiem vērtē aļņu, staltbriežu un stirnāžu ragus, meža kuiļu ilkņus, vilku, lūšu, lapsu, jenotsuņu, bebru un āpšu galvaskausus, vilku un lūšu ādas.

 

Pirms izstādes iekārtošanas notika trofeju vērtēšana, kurā darbojās pieredzējušu ekspertu komisija Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētāja Jāņa Baumaņa vadībā. Pavisam tika vērtētas 244 medību trofejas. Liela daļa no iesniegtajām trofejām, tika novērtētas ar medaļām. Medību trofejas vērtē pēc starptautiskiem noteikumiem, ko izstrādājusi Starptautiskā medniecības komiteja, medību trofejas vērtība pēc speciāliem kritērijiem tiek izteikta punktos, un atbilstoši vērtējumam (punktiem), tiek piešķirti  izstādes diplomi un medaļas.

 

Medību trofeju izstādē Gulbenē kopumā var apskatīt ap 270 eksponātus, neskaitot zvēru un putnu izbāzeņus. 204 medību trofejas, no 244 vērtētajām trofejām, pēc punktiem atbilst medaļu kritērijiem – 58 trofejas ir novērtētas ar  zelta medaļu, 78 –  ar sudraba un 68 –  ar bronzas  medaļu.

 

Izstādes apmeklētājiem ir pieejams arī medību trofeju katalogs.

 

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr. 67210366, VMD Preses sekretāre

Sīkāka informācija: Aldis Bricis, mb. 29171841, Ziemeļaustrumu virsmežniecības virsmežzinis

 

 Sākotnēji publicēts 15.02.2017.

 

  • Publicēts:
    16.02.2018

Darba plāns

  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • Vizuālo elementu ansamblis
  • valsts ir internetā
  • Laba servisa kampaņa
  • Ziņo KNAB
  • INTERREG Europe
  • Skolas piens