Medempurvā ugunsgrēks ierobežots

Visu dienu 21. jūnijā turpinājās dzēšanas darbi kūdras purvā starp Medemciemu un Baložiem. Ugunsgrēka dzēšanu apgrūtināja stiprais vējš, kas palīdzēja ugunij strauji virzīties uz priekšu, lai gan dzēšanas darbos piedalījās arī Nacionālo bruņoto spēku helikopters. Novakarē ar Valsts meža dienesta,  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests darbinieku un lietus  palīdzību ap pulksten 19.20 ugunsgrēku izdevās ierobežot. Šodien, 22. jūnijā, turpinās ugunsgrēka likvidācijas darbi, ko veic Valsts meža dienesta un SIA “Rīgas meži” darbinieki.

 

Ugunsgrēkā izdegusī platība ir apmēram 15 hektāri kūdras purva. 

 

Ugunsgrēks Medempurvā izcēlās 20. jūnijā pulksten 14.40. Uguns ierobežošanas darbus uzsāka Valsts meža dienests, pēc kāda laika piesaistot piesaistot gan SIA “Rīgas meži”, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta  darbiniekus. Ugunsgrēka dzēšanā tika iesaistīts   arī Nacionālo bruņoto spēku helikopters. Ugunsgrēka dzēšanas darbi turpinājās līdz pašam vakaram, pa nakti ugunsgrēka teritoriju uzraudzīja SIA “Rīgas meži” darbinieki. Vakar no paša rīta atsākās ugunsgrēka ierobežošanas darbi un dienas nogalē ugunsgrēks tika veiksmīgi ierobežots. Patlaban turpinās ugunsgrēka likvidācija, šo darbu veic Valsts meža dienesta un SIA “Rīgas meži” darbinieki.

 

Ugunsgrēkā izcelšanas iemesls pagaidām nav zināms.

 

Ugunsgrēka dzēšanā un ierobežošanā kopumā bija iesaistīti vairāk kā 50 cilvēki – gan no Valsts meža dienesta, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, gan SIA “Rīgas meži”, gan SIA “Olaines kūdra”.

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta Preses sekretāre

Sīkāka informācija: Zigmunds Jaunķiķis, tālr. 67221092, Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

  • Publicēts:
    22.06.2018

Darba plāns

  • Uzticības tālrunis
  • KNAB
  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • valsts ir internetā