Likvidēti astoņi meža ugunsgrēki Valdgalē

Otrdien, 24. jūlijā,  Valsts meža dienests sekmīgi likvidējis Valdgalē atklātos astoņus degšanas gadījumus ārpus lielā ugunsgrēka teritorijas, kas tika konstatēti pirmdienas novakarē.

 

Pirmdien, 23. jūlijā, pašā novakarē pēc pulksten deviņiem, tika saņemta informācija, ka ārpus kūdras un meža ugunsgrēka perimetra Valdgales pagastā, mežā citā vietā netālu no lielā ugunsgrēka perimetra līnijas gar ceļa malu ir septiņi degoši uguns perēkļi, dažādos attālumos cits no cita, un pēc kāda laika, labu gabalu uz priekšu, tika atklāts vēl viens uguns perēklis, tātad, kopā pavisam astoņi, uz kuru dzēšanu nekavējoties devās Valsts meža dienesta darbinieki, kas tajā laikā nebija nodarbināti lielā ugunsgrēka ierobežošanas darbos. Pirmā no degošajām platībām tika likvidēta vienos naktī, bet pārējo ierobežošana un galīga apdzēšana turpinājās līdz pat otrdienas pusdienai. Katra mazā ugunsgrēka platība ir apmēram 0,1 hektārs, kopā apmēram 0,8 hektāri, tā nav vienlaidus platība, bet gan astoņi atsevišķi meža ugunsgrēki.

 

Ugunsgrēku skaits – astoņi, apmēram viens aizdegšanās laiks un to izvietojums, norāda, ka tā varētu būt ļaunprātīga dedzināšana. Pēc VP Kurzemes reģiona pārvaldes informācijas,  uguns perēkļi konstatēti mežā Ventspils novadā Puzes un Popes pagastos vietās, kas atrodas vairākus kilometrus no Valdgales purva ugunsgrēka. Ir uzsākti izmeklēšanas darbi, lai noskaidrotu iespējamo ugunsgrēku izcelšanās cēloni.

 

Jau astoto dienu notiek kūdras un meža ugunsgrēka ierobežošana un dzēšana Talsu novadā Valdgales pagastā. Ugunsgrēka vietā naktī uz trešdienu, pastāvot mitrumam un bezvējam, nenotika intensīva degšana, bet tikai gruzdēšana atsevišķās vietās pa perimetru, bet visu dienestu darbs uz vietas turpinās.

 

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr. 67210366, Valsts meža dienesta Preses sekretāre

Sīkāka informācija: Zigmunds Jaunķiķis, tālr. 67221092, Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

Sākotnēju publicēts 25.07.2018.

  • Publicēts:
    25.07.2018

Darba plāns

  • Uzticības tālrunis
  • KNAB
  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • valsts ir internetā