Latvijas Meža dienas Tērvetē

Vairojot sabiedrības izpratni par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, 2018. gada 25. un 26. maijā Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē noritēja Latvijas mēroga pasākums skolām un ģimenēm “Latvijas Meža dienas”, kuru organizēja AS “Latvijas valsts meži”. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja apmeklēt 84 meža izziņas pieturas vietas, kur tie varēja iepazīt Latvijas meža nozari ne tikai aplūkojot informācijas stendus, bet arī aktīvi līdzdarbojoties. Pieturās darbojās pārstāvji no visas meža nozares. Valsts meža dienestam atbalstot sabiedrības izglītošanu meža nozarē, pasākuma ietvaros tika izveidota pieturvieta “Meža uguns apsardzība un medību saimniecība”.  

 

1.att. Valsts meža dienesta Zemgales virsmežniecības darbinieki “Latvijas Meža dienās” Tērvetē

 

Zemgales virsmežniecības darbinieki pieturvietā “Meža uguns apsardzība un medību saimniecība” pasākuma apmeklētājus iepazīstināja ar Valsts meža dienesta darbības jomām un meža ekosistēmu. Pieturvietās apmeklētājus sagaidīja ar dažādām aktivitātēm - apmeklētāji pētīja dzīvnieku pēdas, pārbaudīja savas zināšanas koku un indīgo augu atpazīšanā. Papildus bija iespēja apskatīt un iegūt informāciju par mežsaimniecībā izmantojamajiem instrumentiem, kā arī dažus no tiem izmēģināt praktiskā darbībā. Bērnus īpaši ieinteresēja iespēja pasēdēt pie lielās ugunsdzēsēju automašīnas stūres un izmēģināt meža ugunsdzēsības inventāra, tai skaitā, rokas smidzinātāja un pletnes, lietošanu. Drosmīgākajiem apmeklētājiem bija iespēja izmēģināt divroku zāģi.

2.att. Valsts meža dienesta virsmežniecību puzle ar mežniecībām

 

Par godu Latvijas 100. dzimšanas dienai un Valsts meža dienesta 25.jubilejai apmeklētājiem piedāvāja salikt puzli, kurā Latvijas attēlu iegūst, savienojot puzles gabaliņus virsmežniecību teritoriju atainojumā. Šajā aktivitātē apmeklētājiem bija atklājums, ka uz Latvijas karti var paskatīties arī no neierasta skatu punkta un tādejādi uzzināt mežniecību atrašanās vietas.

Latvijas meža dienu pasākums norisinājās pozitīvā gaisotnē ar cilvēku patiesu interesi par norisēm Latvijas mežos. Katrs apmeklētājs varēja atrast sev kaut ko jaunu un aizraujošu.

 

 

Informāciju sagatavoja: Zita Olšauska, tālr.  63058147, VMD pārvaldes sekretāre

Sīkāka informācija: Jānis Grava, tālr. 29237204, VMD Zemgales virsmežniecības virsmežzinis

 

Sākotnēji ievietots 29.05.2018               

  • Publicēts:
    29.05.2018

Darba plāns

  • Uzticības tālrunis
  • KNAB
  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • valsts ir internetā