Jauna meža ugunsdzēsības automašīna Dienvidlatgalē

Jauna meža ugunsdzēsības automašīna „Mercedes Benz Unimog 4000” – Daugavpilī.  Klātesot Valsts meža dienesta  ģenerāldirektoram Andim Krēsliņam, Dienvidlatgales virsmežniecības  meža ugunsdzēsības stacijas vadītājam Viktoram Friliņam un Centrālās administrācijas Meža un vides aizsardzības daļas darbiniekiem, 20. janvārī Valsts meža dienesta Dienvidlatgales virsmežniecības rīcībā tika nodota specializētā meža ugunsdzēsības automašīna.

 

Šī pēc skaita ir sešpadsmitā jaunā ugunsdzēsības automašīna, kas nonāk Valsts meža dienesta virsmežniecību rīcībā. Jaunā specializētā meža ugunsgrēku dzēšanai paredzētā automašīna atradīsies Daugavpils novada Križos, kur atrodas meža ugunsdzēsības stacija, un tiks izmantota meža ugunsapsardzības darbos Dienvidlatgales  mežos. Dienvidlatgales virsmežniecība jau izsenis ir viena no degošākajām teritorijām Latvijā, kur ik gadus tiek dzēsti visvairāk meža ugunsgrēku.

 

Automašīna pēc speciāla pasūtījuma izgatavota un aprīkota Lietuvā, SIA “Iskada” uz Mercedes Benz Unimog bāzes, un būvēta, ievērojot visas prasības un nosacījumus, kas nepieciešamas tieši darbam mežā. Tās konstrukcija un aprīkojums pielāgoti meža ugunsgrēku dzēšanai – salīdzinoši neliels svars, laba caurejamība bezceļa apstākļos.

 

Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš norādīja, ka jaunais auto, „Mercedes Benz Unimog U 4000”, salīdzinot ar 30 gadus vecajiem „GAZ 66”,ar kuriem joprojām tiek veikti meža ugunsgrēku dzēšana, noteikti atvieglos meža ugunsdzēsēju darbu. Ar jauno auto var operatīvāk strādāt, tam ir modernāki sūkņi un cits speciāli meža ugunsgrēku dzēšanai paredzētais aprīkojums.

 

Dienvidlatgales virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā pagājušajā gadā dzēsti 115 meža ugunsgrēki, 2016. gadā Valsts meža dienests pavisam atklājis un  dzēsis 641 meža ugunsgrēku.

 

Valsts meža dienesta stratēģiskais mērķis ir nodrošināt visas virsmežniecības vismaz ar divām šādām jaunām, speciāli aprīkotām meža ugunsgrēku dzēšanai paredzētām automašīnām.

 

Meža ugunsdzēsības automašīna „Mercedes Benz Unimog 4000”  Daugavpilī 

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr., 67210366, Valsts meža dienesta preses sekretāre

Sīkāka informācija: Zigmunds Jaunķiķis, tālr. 20290428, VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

 

Sākotnēji publicēts 24.01.2017.

  • Publicēts:
    24.01.2017

Darba plāns

  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • Vizuālo elementu ansamblis
  • valsts ir internetā
  • Laba servisa kampaņa
  • Ziņo KNAB
  • E-adrese