Brīvdienās mežs deg vairāk

Meža ugunsnedrošā laikposma pirmajā nedēļa pavisam bijuši 57 meža ugunsgrēki ar 66 hektārus lielu uguns skarto meža zemes platību. Pēc Valsts meža dienesta apkopotās operatīvās informācijas redzams, ka nedēļas laikā katru dienu vidēji bijuši 8 meža ugunsgrēki.

 

Pirmdien, 9. maijā, reģistrēti 7 meža ugunsgrēki un kopējā uguns skartā platība bijusi 18,94 hektāri. Toties nedēļas nogalē bijuši 25 meža ugunsgrēki un izdeguši 37,9 hektāri meža.

 

Īpaši nepatīkama bija svētdiena, kad Ziemeļkurzemes virsmežniecības teritorijā bija 9 meža ugunsgrēki un pēc vizuāla novērtējuma mežs dega aptuveni 25 hektāru platībā. Liels meža ugunsgrēks bija izcēlies Zemgales virsmežniecības teritorijā Jelgavas novada Valgundes pagastā, kuru ierobežoja tikai pēc pusnakts, un uguns skartā platība bija aptuveni 14 hektāri. Situācija izveidojās tāda, ka ugunsgrēka ierobežošanā iesaistījās arī Nacionālo bruņoto spēku helikopters. Degošā meža platība tika ierobežota un ugunsgrēka likvidācijas darbus turpina Valsts meža dienesta darbinieki.

 

No 2. līdz 9. maijam visvairāk meža ugunsgrēku reģistrēts Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā, kur Pierīgā mežs dedzis 17 reizes un kopumā uguns skārusi apmēram 12 hektārus meža, bet vislielākā izdegusī meža platība šīs nedēļas laikā bijusi Ziemeļkurzemes virsmežniecības teritorijā, kur mežs dedzis gandrīz 30 hektāru platībā un reģistrēti 12 meža ugunsgrēki.

 

Vējš un jaukais laiks nav sabiedrotie meža ugunsgrēku dzēsējiem. Meža pats no sevis nesāk degt, tur roku gandrīz vienmēr pieliek cilvēks. Degošu mežu dzēsts ir ļoti gūts un sarežģīts darbs, par to vajadzētu atcerēties, pirms rīkoties ar uguni mežā.

 

Šogad [uz 10. 05.2016.] pavisam reģistrēti 221 meža ugunsgrēks un uguns skartā meža zemes platība ir 138,8 hektāri.

 

 

Informāciju sagatavoja – Selva Šulce, tālr. 67210366, VMD Preses sekretāre

Sīkāka informācija – Zigmunds Jaunķiķis, tālr. 67221092, VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

 

 

Sākotnēji publicēts 10.05.2016.

  • Publicēts:
    10.05.2016

Darba plāns

  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • Vizuālo elementu ansamblis
  • valsts ir internetā
  • Laba servisa kampaņa
  • Ziņo KNAB
  • INTERREG Europe
  • Skolas piens