Beidzas meža ugunsnedrošais laikposms

Sākot ar 12. septembri Valsts meža dienests atceļ ugunsnedrošo laikposmu mežā*. Lēmums pieņemts saistībā ar lietaināka un vēsāka laika iestāšanos, kad ugunsgrēka izcelšanās un izplatīšanās iespēja mežā būtiski samazinās. Augusta otrajā pusē un septembrī strauji samazinājās reģistrēto meža ugunsgrēku skaits.

 

Pēc operatīvās informācijas šogad valstī dzēsti 594 meža ugunsgrēki, kopējā uguns skartā platība meža zemēs  ir 309 hektāri. Šajā sezonā meža ugunsgrēku skaits un platība ir līdzīga kā 2015. gadā, bet lielāks kā laika periodā no 2010. – 2013. gadam. Vislielākais jebkad reģistrētais meža ugunsgrēku skaits ir bijis 2006. gadā, kad tika reģistrēti 1929 meža ugunsgrēki ar kopējo izdegušo platību 3790 hektāri.

 

2016. gadā lielākais meža ugunsgrēku skaits, līdzīgi kā iepriekšējos gados, reģistrēts Rīgas reģionālajā virsmežniecībā – 282, kas sastāda 47,4% no kopējā meža ugunsgrēku skaita valstī , un kopējā uguns skartā platība ir 127 hektāri. Otrajā vietā meža ugunsgrēku skaita ziņā ir Dienvidlatgales virsmežniecība, kur tikuši dzēsti 113 meža ugunsgrēki ar kopējo platību 32 hektāri.

 

Lielākais šī gada meža ugunsgrēks bija Sēlijas virsmežniecībā, kur, domājams kūlas dedzināšanas rezultātā, izcēlās ugunsgrēks 17,81 hektāru platībā, no tiem 13,93 hektāri bija jaunaudzes.

 

Visbiežākais meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls ir cilvēku neuzmanīga rīcība ar uguni. Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks  Zigmunds Jaunķiķis  skaidro „ Meža ugunsgrēku ikgadējā dinamika pēdējos divos gados saistīta ar agru sniega segas pazušanu pavasarī, kas veicina kūlas ugunsgrēku izplatības pieaugumu, un samērā siltu laiku vasarā.”

 

Valsts meža dienests pateicas saviem sadarbības partneriem – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem, AS „Latvijas valsts meži”, SIA „Rīgas meži”, kā arī ikvienam apzinīgam meža apmeklētājam par atsaucību un atbalstu meža ugunsgrēku atklāšanā, dzēšanā un uzraudzībā.

 

Vienlaikus Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas speciālisti atgādina, ka, neskatoties uz meža ugunsnedrošā laikposma beigšanos, mežā ir aizliegts dedzināt atkritumus, dedzināt ciršana atlikumus vai kurināt ugunskuru tuvāk par diviem metriem no augošiem kokiem, dedzināt vai kurināt ugunskuru, ja kūdras slānis ir biezāks par 0,5 metriem.

 

Valsts meža dienests aicina arī turpmāk būt uzmanīgiem ar uguni mežā, jo arī turpmāk īslaicīgi gaidāms sauss laiks un iespējama jaunu ugunsgrēku izcelšanās.

 

 

Saskaņā ar 17.02.2004. MK noteikumu Nr. 82 „Ugunsdrošības noteikumi” 29. punktu Valsts meža dienesta ģenerāldirektors ar rīkojumu nosaka un atceļ meža ugunsnedrošo laikposmu visā valsts teritorijā.

 

Informāciju sagatavoja – Selva Šulce, tālr. 67210366, VMD Preses sekretāre

Sīkāka informācija – Zigmunds Jaunķiķis,,  tālr. 67221092, VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

 

Meža ugunsgrēku skaits un platība 2006. – 2016. gadam

Sākotnēji publicēts 08.09.2016

 • Publicēts:
  08.09.2016

Darba plāns

 • ZM klientu apkalpošanas centrs
 • Vizuālo elementu ansamblis
 • valsts ir internetā
 • Konference Kopā pret antimikrobiālo rezistenci
 • Laba servisa kampaņa
 • Ziņo KNAB
 • Obligātā suņu reģistrācija
 • INTERREG Europe
 • Skolas piens