Jauna meža ugunsdzēsības mašīna Zemgalei

Pēc skaita septiņpadsmitā, jaunā meža ugunsdzēsības autocisterna „Mercedes Benz Unimog 4000” dodas uz Zemgales virsmežniecību. 

 

7. decembrī, klātesot Valsts meža dienesta  ģenerāldirektoram Andim Krēsliņam, ģenerāldirektora vietniekam Normundam Jurkānam, Zemgales virsmežniecības pārstāvjiem un Centrālās administrācijas Meža un vides aizsardzības daļas speciālistiem, Valsts meža dienesta Zemgales virsmežniecības rīcībā Jelgavā, tika nodota specializētā meža ugunsdzēsības automašīna. Meža ugunsgrēku dzēšanai paredzētā automašīna atradīsies Jelgavas novada Mežciemā, kur ir Zemgales virsmežniecības meža ugunsdzēsības stacija. Šī ir jau otra “Mercedes Benz Unimog 4000” autocisterna, kas ir Zemgales virsmežniecības rīcībā un tā tiks izmantota, fiziski un morāli novecojošu automašīnu vietā, kad mežā būs jādzēš ugunsgrēki.

 

Ugunsdzēsības automašīna pēc speciāla pasūtījuma tika izgatavota un aprīkota Lietuvā SIA “Iskada” uz “Mercedes Benz Unimog” bāzes, un būvēta, ievērojot visas prasības un nosacījumus, kas nepieciešamas tieši darbam mežā. Šo automašīnu, tāpat kā iepriekšējās, uz Latviju Valsts meža dienestam nogādāja SIA “Unimotors Latvija”, kas veica arī autocisternas papildaprīkojuma uzstādīšanu un automašīnas reģistrāciju CSDD. Jaunās automašīnas konstrukcija un aprīkojums speciāli ir pielāgots meža ugunsgrēku dzēšanai – salīdzinoši neliels svars, laba caurejamība bezceļa apstākļos, laba manevrētspēja sarežģītā apvidū.

 

Zemgales virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā 2017. gadā tika dzēsti 46 meža ugunsgrēki, kas ir desmitā daļa no visiem meža ugunsgrēkiem ugunsnedrošajā laikposmā. 2017. gadā Valsts meža dienests pavisam atklāja un  dzēsa 423 meža ugunsgrēkus.

 

Piecās Valsts meža dienesta virsmežniecībās ir jau vismaz divas “Mercedes Benz Unimog 4000” automašīnas, kas speciāli aprīkotas meža ugunsgrēku dzēšanai, tā stiprinot Valsts meža dienesta kapacitāti meža ugunsgrēku dzēšanā un uzlabojot meža ugunsgrēku dzēšanas procesu.

 

Informāciju sagatavoja: Selva Šulce, tālr., 67210366, Valsts meža dienesta Preses sekretāre

Sīkāka informācija: Zigmunds Jaunķiķis, tālr. 20290428, VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks

 

 Sākotnēji ievietots 08.12.2017

  • Publicēts:
    08.12.2017

Darba plāns

  • ZM klientu apkalpošanas centrs
  • Vizuālo elementu ansamblis
  • valsts ir internetā
  • Laba servisa kampaņa
  • Ziņo KNAB
  • E-adrese