Publiskotā informācija par zivjaudzētavām ir neprecīza – lēmums par to darbības pārtraukšanu nav pieņemts

Ņemot vērā atsevišķos medijos pausto informāciju par valstij piederošo valsts aģentūras „Latvijas Zivju resursu aģentūra” (LZRA) filiāļu zivju audzētavu „Ķegums”, „Sērene”, „Kārļi” un „Brasla” darbības pārtraukšanu un virzīšanu privatizācijai, Zemkopības ministrija (ZM) informē, ka publiskotā informācija ir neprecīza. Lēmums par šo audzētavu darbības pārtraukšanu nav pieņemts.

 

Jautājums par minēto zivju audzētavu darbības pārtraukšanu un LZRA zivju resursu atražošanas restrukturizāciju 2009.gada budžeta samazinājuma dēļ kļuva aktuāls jau 2008. gada beigās. Šis jautājums tika skatīts ZM vadības apspriedē 28. janvārī, lai pieņemtu konceptuālu lēmumu par Zivju resursu atražošanas valsts programmas izpildes nodrošināšanas iespējām valsts budžeta finansējuma samazinājuma apstākļos. Ja līdz šim ZM arī tika saņemti kādi pieteikumi zivjaudzētavu nomai vai atsavināšanai, tiem nav nekādu juridisku seku, jo ZM tikai tagad sadarbībā ar LZRA un VSIA „Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” izvērtē turpmāko zivju audzētavu pastāvēšanas iespējas un kā vienu no tām - audzētavu nomas nosacījumus, kas būtu pamatā publiskam konkursam uz šo audzētavu nomu ar mērķi pēc iespējas saglabāt to darbības specifiku – zivju mazuļu audzēšanu un audzētavu profesionālo speciālistu, zivkopju darba pieredzes tālāku izmantošanu. Šie nosacījumi noteikti tiks apspriesti un saskaņoti ar akvakultūras sektora sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem.

 

Šobrīd Zemkopības ministrijā tiek izvērtēti LZRA iesniegtie ekonomiskie aprēķini, kuri liecina, ka atsevišķu zivju audzētavu pastāvēšana, ņemot vērā ekonomisko situāciju, turpmākajos gados var būt apdraudēta. Nākamajā nedēļā izveidotā darba grupa, kurā piedalīsies arī sabiedrisko organizāciju pārstāvji, nozares eksperti, apmeklēs vairākas zivju audzētavas, lai iepazītos ar to darbību un vērtētu, cik pamatota ir LZRA iesniegtā informācija.

 

 

Informāciju sagatavoja

Dagnija Muceniece

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

tālrunis: 67027070

Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv

 

  • Publicēts:
    20.02.2009